HANGİ LAZER KESİM MAKİNESİNİ ALMALIYIZ?

HANGİ LAZER KESİM MAKİNESİNİ ALMALIYIZ?

Mart 22, 2019 2.el Lazer kesim makinası Galvo Lazer Lazer Kesim Makinası Lazer Kesim Makinası Fiyatları Lazer kesim markalama Satılık Galvo Lazer 0

HANGİ LAZER KESİM MAKİNESİNİ ALMALIYIZ?

Lazer kesim makinası ne kadar?
lazer kesim makinası

          HANGİ LAZER KESİM MAKİNESİNİ ALMALIYIZ?

Lazer kesicinin gücü, çok çeşitli malzemelerin yüksek hassasiyetle kesilebilmesinden kaynaklanmaktadır. Bıçaklı kesiciler, sert ve kalın malzemelere nüfuz edemezken, bir lazer, sert malzemeleri tereyağı gibi kolayca dilimleyebilmektedir. Sınırlarınızı genişletebilecek bir araç arıyorsanız, bir lazer kesici bir olasılıklar evrenine sahiptir. Burada lazer kesim makinesi tavsiyeleri? sorusu için öncelikle özelliklere ve cihaz tiplerine bakmak gerekir. İlk lazer kesicinizi satın almak, özellikle bütçeniz varsa, alternatifler arasında oldukça zorlayıcı bir serüven olabilir.

           Bir lazer kesici, öncelikli olarak mühendisler, tasarımcılar ve sanatçılar tarafından düz malzemeyi kesmek ve parçalamak için kullanılan bir prototip oluşturma ve üretim aracıdır. Lazer kesiciler, tasarımcılar tarafından belirlenen uygun desen ve geometrileri üretmek için malzemeleri delme ve kesmeye odaklanmış ince bir lazer ışını kullanırlar. Lazer kesiciler, kesimden ayrı olarak, bir iş parçasının yüzeyini ısıtarak iş parçalarına istenilen şekilleri çizebilirler, böylece malzemenin üst kısmını yakarak raster işleminin gerçekleştirildiği görünümü değiştirirler.

Hangi Sektörlerde İşe Yarar?

           Prototipleme ve üretim söz konusu olduğunda lazer kesiciler gerçekten kullanışlı araçlardır. Bir lazer kesim makinesini büyük ölçekli malzemeleri kesmek için endüstriyel ölçekte makine atölyelerinde kullanabilirsiniz veya donanım şirketleri ucuz, hızlı prototipler oluşturmak için kullanabilirler. Ayrıca yapımcıların ve sanatçıların dijital tasarımlarını bir araya getirmek için de kullanılırlar.

           Bir lazer kesici, bilgisayarla kontrol edildiği anlamına gelen CNC (Bilgisayar Sayısal Kontrollü) bir makinedir. Bir tasarımcı, bir çeşit tasarım yazılımında bir şey tasarlayarak tek bir düğmeye basarak malzemenin otomatik olarak kesilmesini sağlamak için bir lazer kesiciye gönderebilir. Bir lazer kesiciye bir tasarım gönderildiğinde, makine kesme yatağındaki malzemenin içine kesilip kazınması için bir lazer ışını kullanır.

           Lazer kesiciler, bir cihaz olarak gerçekten harikalar yaratır, çünkü çok farklı tasarım stillerinde kullanılabilirler. Metaller ve daha kalın malzemeleri rahatlıkla kesebildikleri gibi ahşap, bazı plastikler, kağıt ve karton gibi malzemeleri kesmek için de kullanılabilirler. Lazer kesiciler çok hızlı olabildikleri için tasarlanmış parçaları sadece birkaç dakika içinde çıkarabilirler.

Hangi Malzeme için HANGİ LAZER KESİM MAKİNASI

           Lazer kesicilerde kullanılan üç ana lazer türü vardır; CO2 lazerler, neodimiyum lazerler ve fiber lazerler. Her ne kadar lazer kesiciler çok benzer şekilde yapılmış olsalar da, her bir lazer tipinin belirli bir güç aralığına sahip olmaları bakımından farklıdırlar, bu nedenle her biri farklı malzeme tiplerini ve kalınlıklarını kesmek için kullanılırlar

          


Hangi Malzeme için HANGİ LAZER KESİM MAKİNASI

CO2 Lazerler: Ahşap, kağıt esaslı ürünler (karton, vb), deri, akrilik, cam, bazı plastikler ve bazı köpükler için kullanılabilir.

           Neodimyum Lazerler: Metaller, plastikler ve bazı seramiklerin kesiminde kullanılabilir.

           Fiber Lazerler: Lazerler, neodimyum lazerlerinkine benzer bir yoğunluğa ve dalga boyuna sahiptirler, daha az bakım gerektirirler. Bunlar çoğunlukla lazer markalama işlemleri için kullanılır.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?